سنباده لرزان چیست و چه کاربردی دارد

سنباده زن لرزان

سنباده لرزان یکی از محصولات پر کاربرد در صنعت رنگ کاری است. این محصول باعث شده تا فرایند انجام صاف کردن سطوح توسط دست انجام نشود.

قبل از اینکه سنباده های لرزان برای فعالیت های رنگ کاری وارد بازار کار شوند کارفرماها و پیمانکاران مجبور بودند تا برای صاف کردن سطوح چوب، عمل سنباده زنی را با دست انجام دهند. این کار نه تنها انجام کار را با کندی پیش می برد، بلکه سنباده زنی انجام شده کیفیت مناسبی نیز نداشت.

از این رو رشد صنعت توانست در همه زمینه ها به کمک کارفرمایان و پیمانکاران آمده و با ایجاد دستگاه های جدید مثل سنباده ها انجام کار را آسان نماید.

در این مقاله قصد داریم به چگونگی کار کرد این سنباده، نحوه خرید و چگونگی استفاده از آن بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مقاله همراه ما باشید.

سنباده لرزان چیست

سنباده لرزان چست؟

هر محصول چوبی که خریداری می شود بر روی آن از رنگ های مختلف استفاده شده است. برای اینکه کیفیت رنگ کاری بر روی سطوح چوبی به خوبی انجام شود نیاز است تا سطح از هر نوع نا همواری صاف گردد.

به همین منظور سنباده لرزان بهترین وسیله برای انجام فرایند فوق است. با استفاده از این محصول شما می توانید به خوبی روی سطح چوب را صاف کرده و از هر نوع پر و ناهمواری ها صاف نمایید. در ضمن از این محصول در انجام کارهای هنری که با چوب انجام می شود نیز استفاده می کنند.

شما می توانید با توجه به نوع سطح، صفحه مورد نظر را نصب کرده و با فشار بر روی سنباده آن را به لرزش وادار کنید. این لرزش به صورت دایره ای بوده و به صورت دایره های ریز فعالیت خود را انجام می دهد.

انواع سنباده لرزان

به دلیل اینکه این دستگاه کار مرد ساده ای دارد همه افراد با کمتر دانش می توانند از آن استفاده کنند.

انواع مختلف سنباده لرزان

با توجه به کارایی که سنباده لرزان دارد این محصول در دسته بندی های مختلف تقسیم بندی شده است. از جمله روش های تقسیم بندی می توان به نوع منبع انرژی و نوع صفحه سنباده زنی اشاره نمود.

منبع انرژی

سنباده های لرزان در سه دسته برقی، شاری و بادی تولید می شوند. این محصولات با توجه به نوع نیاز کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. نوع برقی و بادی سنباده ها بیشترین استفاده را در صنعت دارد. ولی در نوع بادی به دلیل اینکه باید کمپرسور و مخزن هوای فشرده به همراه داشته باشید استفاده از آن دشوار است. چرا که اگر این دستگاه دچار افت فشار شود، سنباده زن شما فعالیت خوبی نخواهد داشت.

با این حال ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای فعالیت کارگاهی و خانگی از سنباده های لرزان برقی استفاده کنید. چرا که هم قدرت بالایی دارند و هم اینکه کیفیت کار با آن ها بهتر خواهد بود.

سنباده لرزان بادی

انواع سنباده زن لرزان با صفحات متفاوت

دستگاه سنباده زن گرد یا دایره ای: یکی از پر کاربردترین سنباده های لرزان محسوب می شود. این دستگاه به حالت دورانی کار کرده و دارای صفحاتی به قطر ۱۲۵ و ۱۵۰ میلی متر است. هر چقدر که این صفحه بزرگتر باشد قدرت سنباده زنی نیز افزایش پیدا می کند. لازم است بدانید که این محصول در دو نوع مشتی و دسته ای طراحی شده است. در هنگام خرید سنباده لرزان به این بخش از دستگاه دقت داشته باشید.

دستگاه سنباده زنی مربع: این نوع از سنباده لرزان در ابعاد ۱۱۰ یا ۱۱۰ میلی متری تولید می شود. بر عکس سنباده های گرد قادر به حرکت به اطراف نیست. شما برای سنباده زنی گوشه ها می توانید از این نوع سنباده استفاده کنید. لازم است بدانید که سنباده مربعی تنها به صورت سنباده مشتی تولید می شود.

دستگاه سنباده زنی مستطیلی: همان گونه که مشخص است صفحه این سنباده زن به صورت مستطیلی است. این نوع سنباده دارای دو ابعاد بزرگ و کوچک است. از نوع بزرگتر برای سنباده زدن صفحات پهن و بزرگ استفاده می شود. وزن بیشتری نسبت به سنباده کوچکتر دارد. در ضمن سنباده کوچک در ابعاد ۹۰ در ۱۸۰ تولید می شود.

سنباده زنی مثلثی: دستگاه سنباده زن لرزان در نوع مثلثی نیز وجود دارد. سطح این سنباده به صورت اتو طراحی شده است و به همین خاطر به آن سنباده زن اتویی نیز گفته می شود. لازم است بدانید که این محصول قادر به نفوذ در گوشه ها و زوایه ها می باشد. برای خرید سنباده فوق شما می توانید آن را در دو نوع دسته دار و مشتی تهیه کنید.

سنباده لرزان مستطیلی

مراحل کار با سنباده لرزان

همان گونه که گفته شد کار کردن با سنباده لرزان کار دشواری نیست. هر شخص مبتدی می تواند به راحتی از آن استفاده کند. تنها کافی است که سنباده مورد نظر را در محل تعیین شده بچسبانید. لازم است قبل از چسباندن سنباده، محل را به خوبی با کمک هوای فشرده از هر نوع آلودگی تمیز کنید.

سنباده ها دارای سوراخ خایی در کف هستند. این سوراخ ها باعث می شود تا براده های حاصل از فرایند سنباده زنی به درون کیسه جمع آوری هدایت شود.

در هنگام کار با دتسگاه نیاز نیست که فشار زیادی به خود وارد کنید. تنها با کمی کنترل کردن سنباده لرزان خود فراینده سنباده زنی را انجام می دهد و در مسیر مورد نظر حرکت می کند.

بعد از اینکه کار شما به اتمام رسید هم اکنون باید سطح را از هر گونه آلودگی پاک کنید. به خاطر داشته باشید که استفاده از دستمال کاغذی برای انجام این کار مناسب نیست. پس از یک دستمال تمیز پارچه ای بدون پرز استفاده نمایید.

نکات مهم در هنگام خرید سنباده لرزان

در هنگام خرید سنباده لرزان شما باید به برخی از ویژگی ها و نکات توجه داشته باشید. توجه کردن به این نکته ها کمک می کند تا یک انتخاب خوب و کاملی را تجربه نمایید.

دانستن این نکتن به خرید محصول با کیفیت و همچنین کاربرد کمک زیادی می کند. از جمله مواردی که شما به عنوان خریدار سنباده لرزان باید توجه داشته باشید عبارت اند از:

انواع سنباده لرزان
 • سنباده ای که خریداری می کنید باید قابلیت کنترل سرعت را داشته باشد. در این صورت قیمت بیشتری پرداخت خواهید نمود. ولی به یاد داشته باشید داشتن این قابلیت کمک می کند تا کیفیت کار شما بالاتر برود.
 • دستگاهی را خریداری نمایید که دارای قفل سوئیچ باشد. این قابلیت کمک می کند تا در حین کار و روشن بودن دستگاه، فرایند کار آن را متوقف کرده و بدون خاموش شدن از آن استفاده نکنید.
 • برخی زا مدل ها قابلیت متصل شدن به جاروبرقی های تر و خشک را دارند. اگر توان خرید دارید پیشنهاد می کنیم به سراغ این مدل از سنباده های لرزان بورید.
 • توجه به دسته و نرمی دسته نباده بسیار ضروری است. چرا که شما برای کارها طولانی مدت این سدتگاه را خریداری می کنید. اگر دسته آن نرم نباشد و شما را اذیت کند نمی توانید به صورت طولانی مدت از آن استفاده کنید. همچنین توجه به صدای کم و لرزش کم دستگاه یکی دیگر از نکات مهم در خرید دستگاه سنباده زنی می باشد.
 • برای استفاده در محل هایی که پریز برق از شما فاصله زیادی دارد نیاز به سیم برق بلندتری هستید. پس سعی کنید در هنگام خرید به بلندی و کوتاهی کابل توجه نمایید.
 • سنباده ها باعث ایجاد گرد و غبار زیادی می شوند. از این رو داشتن کلید درز گیر بسیار اهمیت دارد.

مهم ترین نکات خرید سنباده

به جز مواردی که برای خرید سنباده زن ها بیان شد، در ادامه به چند مورد از موارد مهم دیگر نیز اشاره می کنیم.

 • انتخاب کردن یک فروشگاه معتبر برای خرید الزامی است.
 • قبل از خرید، یک برند معتبر و مناسب با بودجه خود را انتخاب کنید.
 • قیمت محصول را قبل از خرید استعلام نمایید.
 • به خاطر داشته باشید که محصولات صنعیت باید گارانتی معتبر داشته باشند.
 • دارای تجهیزات جانبی باشد.
 • تایید شده و استاندارد باشد.

نکته: لازم است بدانید که این دستگاه به دلیل برش براده ها و هموار کردن سطح چوب، ممکن است تکه های از چوب را به اطراف پرتاب کند. از این رو استفاده از عینک و دستکش مناسب توصیه می شود.

سنباده لرزان

قیمت خرید انواع سنباده لرزان

قیمت خرید انواع مختلف سنباده با توجه به نوع برند و نوع قطعات به کار رفته در آن متفاوت است. امروزه نوساناتی که در بازار ایجاد شده است باعث شده تا خرید دستگاه های صنعتی با سختی رو به رو شود.

شما به عنوان خریدار باید قبل از اقدام به خرید برای اطلاع از قیمت ها با نمایندگی ها، فروشگاه ها و یا شرکت های فروش تماس بگیرید. در ضمن می توانید زا طریق وب سایت های فروشگاهی نیز برای اطلاع از قیمت ها اقدام کنید.

امروزه خرید به صورت اینترنتی یکی از مسائل بسیار مهم تلقی می شود. پس اگر زمان برای شما اهمیت دارد پیشنهاد می کنیم خرید خود را به صورت اینترنتی انجام دهید.

حرف آخر

برای اینکه سنباده لرزان خریداری کنید بهتر است به وب سایت اینترنتی ابزارایران مراجعه نمایید. این وب سایت در حال خاضر بهترین محصولات را با قیمت های بسیار مناسب به فروش می رساند.

شما می تواند انواع سنباده ها، ابزار آلات باغبانی، انواع فرزها و … را از این وب سایت خریداری کنید. این سایت فروشگاهی با داشتن اینماد می تواند اعتماد شما را جلب کرده و در کمترین زمان محصول سفارش داده شده را در درب منزل تحویل شما نماید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.