خطرات نوسانات برق و راه های جلوگیری از خرابی ابزارآلات

قطعی برق

خطرات نوسانات برق بر روی ابزارآلات خطرات زیادی دارد. اگر شما نتوانید محصولات خود را به خوبی مراقبت کنید می تواند این نوسانات آسیب های جبران ناپذیری به وسایل شما وارد کند.

استفاده از وسایل و ابزارهای برقی در کنار اینکه به شما در بالا بردن سرعت و عملکرد کار کمک می کند. در صورت بروز مشکل در برق نیز می تواند دچار سوختگی شود.

مهم نیست که این ابزار برقی شما اره برقی باشد و یا شمشاد زن های برقی، مهم نوع نگهداری شما از این محصولات است. پس برای اینکه بتوانید به خوبی از محصولات و ابزارآلات خود نگهداری کنید در این مقاله تا پایان با ما همراه باشید. لازم است اشاره کنیم در صورت وجود هر گونه مشکل در برق شما می توانید از موتور برق برای ادامه فعالیت خود استفاده کنید.

خطرات نوسانات برق

حفظ ابزارآلات صنعتی از سوختن ناشی از برق

این روزها و به دلیل گرانی های ایجاد شده دیگر نمی توان در صورت خرابی و سوختن محصولات به صورت مجدد آن ها را خریداری کرد. از این رو باید بسیار مراقب این محصولات باشید.

به همین خاطر باید راه های مقابله با خطرات نوسانات برق را به خوبی یاید بگیرید و سپس از محصولات مراقبت کنید. ممکن است در هر نوسانات برقی ( افزایش و کاهش برق) دستگاه دچار سوختگی شود. یا اینکه عوامل دیگری نظیر رعد و برق ها، الکتریستیه ساکن، استفاده از دستگاه های پر مصرف، خیس شدن مسیرهای سیم کشی بر اثر بار ش باران، استفاده کردن از دستگاه ها دارای ولتاژ القایی بالا از جمله موارد دیگری است که می تواند به سوختن و خرابی ابزار آلات کمک نماید.

راه های جلوگیری از خطرات ناشی از نوسانات برق

برای جلوگیری از خطرات نوسانات برق و سوختن ابزارآلات برقی راه کارهایی ارائه شده است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. لازم است بدانید که این روش ها برای محافظت دریل ها و همچنین سنباده ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از محافظ برق

برخی از وسایل برقی را که در محل ثابتی مورد استفاده قرار می گیرند را می توان با کمک محافظ برق از خطرات سوختن و خرابی حفظ نمود. این روش یکی از ساده ترین و آسان ترین روش های جلوگیری از خرابی ابزارآلات برقی است. لازم است بدانید که محصولات زیادی هستند که نمی توان با این روش از آن ها محافظت نمود که باید به سراغ روش ها و راه کارهای دیگری برای حفظ و نگهداری آن ها بروید.

خطرات نوسانات برق

استفاده از وسیله GFCI

در کشورهای مختلف برای اینکه از سوختن و خرابی محصولات مختلف جلوگیری شود از این وسیله استفاده می کنند. این وسیله پر کاربرد دارای دو دکمه به رنگ سبز و قرمز رنگ است که برق داخلی و خارجی را نمایش می دهد. در صورت بروز هر گونه نوسانات، دستگاه به صورت خودکار برق را قطع می کند تا دستگاه ها دچار سوختن نشوند.

استفاده کردن از برق گیر

استفاده از برق گیر در مناطقی که رغد و برق زیادی رخ می دهد اتفاق می افتد. برق گیر می تواند لوازم برقی و ابزارآلات شما را در برابر ولتاژهای خارجی و داخلی حفظ کرده و از بروز خرابی در آن جلوگیری نماید.

به این صورت که برقگیر جریان هادی و اصلی را به زمین متصل می کند. و اگر برق اضافی وارد دستگاه شود بلافاصله از این طریق به زمین بازگردانده می شود.

استفاده از جعبه فیوز

شما می توانید محل کار خود و یا خانه را به جعبه فیوز مجهز کنید. در این صورت بدون نگرانی می توانید ابزارآلات برقی خود ساتفاده نمایید. چرا که این جعبه در هنگام بروز هر گونه نوسات مانع از خرابی دستگاه شما می شود.

پیدا کردن علت نوسانات برقی

ممکن است در محل کار و یا خانه شما اتصالات و نوسانات برقی وجود داشته باشد. برای این منظور پیشنهاد می کنیم حتما شما با یک تکنسین و تعمیرکار در این زمینه صحبت کرده و مشکل خود را مطرح کنید.

خطرات نوسانات برق

نکته مهم:

در هر زمانی که نیاز ندارید از ابزارآلات صنعتی خود استفاده کنید حتما آن را از برق خارج کنید. در این صورت به دستگاه خود کمک می کنید که عمر طولانی مدتی داشته باشد.

استفاده از موتور برق

در این بین دستگاهی با نام موتور برق وجود دارد که شما می توانید از آن برای مواقع ضروری استفاده کنید. این دستگاه می تواند برق را با کمک بنزین و یا گازوئیل برای شما تامین نماید.

موتور برق در حال حاضر قیمت های مختلفی دارد. برای اطلاع از قیمت موتور برق می توانید به وب سایت های فروشگاهی مراجعه کرده و قیمت به روز آن را دریافت کنید.

وب سایت اینترنتی ابزارایران

وب سایت فروشگاهی ابزارایران هم اکنون به عنوان یک سایت فروشگاه محصولات و ابزارآلات مختلفی را برای فروش ارائه می دهد. شما در هر صنعتی که فعالیت دارید می توانید محصولات خود را در این زمینه خریداری نمایید.

خطرات نوسانات برق

قیمت هایی که در این وب سایت برای خرید محصولات در نظر گرفته شده است بسیار مناسب بوده و در حداقلی قرار دارد. در ضمن می توانید برای حفظ محصولات خود از خطرات نوسانات برق از راه کارهای ارائه شده برای جلوگیری از خرابی ابزارآلات استفاده کنید.

حرف آخر

خطرات نوسانات برق یک امر همیشگی بوده و به صورت دائمی در هر منطقه ای وجود دارد. اگر شما می خواهید که محصول خود را در این زمینه حفظ کنید باید از راه کارهای مناسب با شرایط منطقه ای خود استفاده نمایید.

در ضمن هزینه کردن برای حفظ وسایل برقی نمی تواند هزینه ای اضافی محسوب شود بلکه این باعث می شود تا دستگاه شما سالمتر باقی بماند.

دیدگاه شما

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.